Тамоксифен

  • Артикул: 1013
  • Наявність: на замовлення, передоплата
Ціну уточнюйте у менеджера

Групова приналежність:

Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Антиестрогенні засоби. Код АТС L02B A01.

Клінічні характеристики.

Діючі речовини (МНН):

Діюча речовина: 1 таблетка містить тамоксифену цитрату, еквівалентно тамоксифену 10 мг, або 20 мг, або 30 мг, або 40 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, крохмаль кукурудзяний, лактоза безводна, повідон, тальк, магнію стеарат.

Лікарська форма:

Таблетки

Показання

Ад’ювантна терапія раку молочної залози у жінок з враженими лімфатичними вузлами; метастатичний рак молочної залози у чоловіків і жінок.

Фармакологічна дія:

Фармакодинаміка. Тамоксифен є нестероїдною речовиною і має виражену антиестрогенну дію. Це пов’язано з його здатністю запобігати зв’язуванню естрогенів у специфічних ділянках рецепторів органів-мішеней. Тамоксифен інгібує рецептори аутогенних естрогенів і таким чином уповільнює прогресування пухлинних захворювань, що стимулюються естрогенами.

Фармакокінетика. Тамоксифен легко абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація препарату в плазмі спостерігається через 4–7 годин після приймання, а стан рівноваги досягається за 4–6 тижнів. Понад 99% препарату зв’язується з білком плазми.

Тамоксифен метаболізується в печінці і виводиться переважно з жовчю. З сечею виділяється лише незначна кількість препарату. Процес екскреції тамоксифену двофазний. Тривалість періоду напіввиведення тамоксифену у жінок під час першої фази становить 7–14 годин, а під час другої – приблизно 7 діб. Тривалість періоду напіввиведення активного метаболіту N-деметилтамоксифену – 14 діб.

Клінічно помітні результати спостерігаються при концентрації тамоксифену в плазмі ³ 70 мкг/л.