Флутафарм

  • Артикул: 1003
  • Наявність: на замовлення, передоплата
Ціну уточнюйте у менеджера

Групова приналежність:

Засоби, що застосовуються для гормональної терапії. Антиандрогенні засоби. Код АТС L02В В01.

Діючі речовини (МНН):

1 таблетка містить флутаміду в перерахуванні на 100 % речовину 0,25 г (250 мг);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза моногідрат (200), аеросил, кальцію стеарат.

Лікарська форма:

Таблетки

Показання

Паліативне лікування раку передміхурової залози (після або без орхіектомії) з метастазами (всі стадії), як засіб монотерапії або в комбінації з агоністами лютеїнізуючого гормону - рилізинг-гормону ЛГРГ (LHRH) - за відсутності попереднього лікування або при неефективності гормонотерапії. Також показаний для зменшення об’єму пухлини, посилення контролю над пухлиною та збільшення періоду між загостреннями хвороби.

Лікування жінок із функціональною гіперандрогенією, яка супроводжується порушеннями оваріально-менструального циклу, гірсутизмом, синдромом склерополікістозних яєчників та безпліддям.

Фармакологічна дія:

Фармакодинаміка. Флутафарм® є нестероїдним препаратом з антиандрогенною дією. Він здатний блокувати клітинні рецептори андрогенів, імітуючи ефект орхіектомії і заважаючи тестикулярним та наднирковозалозним андрогенам стимулювати в чутливих до андрогенів тканинах ріст злоякісних пухлин (аденокарциноми) передміхурової залози. Це призводить до гальмування проліферації епітеліальних пухлинних клітин і сприяє зменшенню розмірів і щільності самої передміхурової залози та метастазів у тканинах хворих на рак передміхурової залози. При монотерапії лікувальний ефект спостерігається у 60-70 % хворих, при поєднанні з медикаментозною чи хірургічною кастрацією – у 85-90 % хворих. Флутафарм® зменшує біль у кістках за наявності в них метастазів.

У жінок з гіперандрогенними станами, що супроводжуються безпліддям і порушеннями оваріально-менструального циклу (наприклад, синдром склерополікістозних яєчників), Флутафарм® блокує патогенний вплив ендогенних андрогенів на яєчники та інші репродуктивні органи, а також на гіпоталамо-гіпофізарну систему. Завдяки цьому, у хворих послаблюються симптоми гіперандрогенії (гірсутизм), відновлюються менструації, поліпшується фолікулогенез і менструальний цикл, що, ймовірно, призводить до відновлення фертильного потенціалу в частини пацієнток.

Фармакокінетика. Флутамід добре всмоктується з травного тракту. Максимальна концентрація в крові спостерігається через 2 год після перорального прийому. Швидко метаболізується з утворенням активного метаболіту – 2-гідрокси-флутаміду та інших речовин. Період напіввиведення активного метаболіту становить 5-6 год. Елімінується, в основному, із сечею. За 2 доби з організму виділяється 91 %, за 3 доби – 98 % введеної дози.